ru
Ru
En
fa
Fa
255px-Flag_of_Iran.svg

تلفن دفترمرکزی ۰۲۱-۲۹۳۲

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری از جمله نمونه های بسیار پر کاربرد در پروژه های ساخت و ساز است که در این مقاله قصد داریم به معرفی آن بپردازیم. با ما همراه باشد.
ساندویچ پانل ها در نمونه های رایج ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تولید و عرضه می شوند. اگر چه نوع دیواری و سقفی بر اساس مواد اولیه و کارایی که دارند، تفاوت هایی با هم خواهند داشت اما با این وجود همگی در موارد زیر کاربرد دارند:

انبارها و مراکز لجستیکی
کارگاه ها
سردخانه ها و فریزرها
نمایشگاه های اتومبیل
مغازه ها
امکانات ورزشی و تفریحی (استخرها، سالن ها)

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

محصولات دیواری در کارهای ساختمانی برای اهداف مختلف استفاده می شود. آنها این قابلیت را دارند تا برای ساخت ساختمان های کم ارتفاع و یخچال و فریزر نیز به کار برده شوند. صفحات افقی، عمودی و مایل از متداول ترین ساندویچ پانل هایی هستند که برای دیوارها وجود دارد. جالب است بدانید که این سازه ها به عنوان پارتیشن خارجی و داخلی نیز به کار گرفته می شوند. کف سازی و تجهیز کف بین طبقات از دیگر قابلیت های استفاده از این محصول می باشد.

دلایل محبوبیت ساندویچ پانل

این سازه با ارائه دو هدف مهم، از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده است: پارتیشن بندی (سقف یا دیوار) و عایق حرارتی. ویژگی های دیگری نیز وجود دارد که بر محبوبیت استفاده از این محصول می افزاید. از جمله:

صرفه جویی در وقت

برای روشن شدن موضوع، دو فناوری رایج مورد استفاده در ساختمان سازی را مورد بررسی قرار می دهیم. بخش اول مربوط به پارتیشن های خارجی است که از دو دیوار آجری تشکیل می شوند و حالت دوم، مربوط به استفاده از ساندویچ پانل می باشد. در صورت انتخاب حالت اول باید اقدامات خاصی همچون دیوار سازی، نصب عایق حرارتی و در نهایت، نصب لایه خارجی را انجام دهیم.
با انتخاب ساندویچ پانل، مراحل ساخت بسیار آسانتر، سریعتر و مهمتر از همه ارزان تر است.
پانل ها قطعات کاملی هستند که برای نصب آسان مناسب می باشند، به عنوان مثال: سازه فولادی از جمله این محصولات به شمار میرود و از قابلیت نصب آسان برخوردار است. با توجه به وضعیت موجود در عرصه ساخت و ساز و تکمیل پروژه های ساختمانی، زمان کار نقش کلیدی در فرایند بهینه سازی هزینه دارد. به همین دلیل استفاده از این سازه ها می تواند، روند ساخت را تسریع بخشد و هزینه های کمتری را اعمال نماید.

تنوع در هسته ها

به طور کلی می توان سه تقسیم بندی کلی برای انواع هسته های ساندویچ پانل دیواری در نظر گرفت: پشم معدنی، پلی اورتان و EPS . جالب است بدانید که هر کدام از این هسته ها برای کاربرد خاصی طراحی شده اند و اهداف ویژه ای را دنبال می کنند.

ساندویچ پانل های پلی اورتان

پلی اورتان بهترین و پرکاربردترین ماده عایق حرارتی موجود در بازار است. اگرچه سال های زیادی، شاهد کاربرد گسترده پشم معدنی در صنعت ساخت و ساز بوده ایم اما اکنون ساندویچ های پانل های تولید شده از پلی اورتان، جایگاه ویژه ای در صنایع ساختمان سازی به دست آورده اند. یکی از مزایای استفاده از ساندویچ پانل های دیواری پلی اورتان، صرفه جویی در فضای داخل ساختمان است. این ساندویچ پانل در مقایسه با سایر انواع پانل ها، ضخامت دیواره ای کمتری را ایجاد می کند اما در عوض پارامترهای عایق حرارتی یکسانی را حفظ می نماید. مزیت مهم دیگر، چگالی کمتر موادی است که هسته، از آن ساخته شده است (40 کیلوگرم در متر مکعب). این امر نصب را بسیار ساده می کند زیرا هیچ ابزار یا تجهیزات خاصی در محل پروژه مورد نیاز نخواهد بود.

ساندویچ پانل با هسته پشم معدنی

این نوع پانل با شاخصه مقاومت بالا در برابر آتش و عایق بندی صدا شناخته می شود. یکی از ویژگی های مهم پشم معدنیف نحوه عملکرد آنها در زمان آتش سوزی است. بدین معنی که هم آب بندی و هم درجه آتش سوزی پارتیشن به مدت 240 دقیقه حفظ میشود. این زمان کافی است تا مردم با خیال راحت از ساختمان خارج شوند و میزان تلفات احتمالی ناشی از آتش سوزی به حداقل برسد. همانطور که ذکر شد از دیگر ویژگی های مهم این محصول، عایق بندی صدا است. به نحوی که میزان آلودگی صوتی را کاهش داده و تقریبا از بین می برد.

پانل هایی با هسته EPS

اولین ساندویچ پانل تولید شده در جهان از EPS(پلی استایرن) ساخته شد. به مرور زمان پشم معدنی و پلی اورتان جایگاه خود را از دست دادند و به واسطه به کار گیری پانل هایی با هسته EPS جایگزین شدند. مقایسه سازی بین این سه نوع هسته پانل نشان میدهد که EPS از لحاظ عایق حرارتی در بین دو نوع دیگر قرار دارد اما از جهت مقاومت در برابر آتش، نسبت به پشم معدنی، در درجه پایین تری قرار می گیرد.

طراحی در رنگ های متنوع

جدا از کارکرد های اساسی که این سازه ها در ساختارهای صنعتی دارند، به طور فزاینده ای به زیبایی محیط مورد استفاده، نیز می افزایند. ظاهر محل کار، اعم از انبار، کارخانه تولید، فروشگاه یا نمایشگاه خودرو، اغلب در جلب توجه مشتری و حتی ایجاد انگیزه برای افزایش بیشتر، موثر می باشد. سبک های بسیار زیبای کلاسیک و یا مدرن را متناسب با سلیقه و نظر کاربر می توان در مکان های مختلف ایجاد کرد و به واسطه آنها به اهداف مذکور- جلب نظر مشتری، افزایش انگیزه فعالیت و تولید- دست یافت.

دسترسی آسان و راحت

پانل های فلزی با طیف کاملی از لوازم جانبی توزیع می شوند. به این معنی که تمامی لوازم یدکی که در زمان نصب بسیار ضروری و مهم هستند، همراه محصول اصلی ارائه می گردند. این امر از آن جهت حائز اهمیت است که مشتری مجبور نخواهد شد با اتلاف وقت و انرژی به دنبال لوازم جانبی از سایر فروشگاه ها گردد. این موارد شامل انواع اتصال دهنده ها است که به پانل ها اجازه می دهد بر روی هر لایه ای (فولاد، بتن مسلح یا چوب) نصب شوند.
نکته: هنگام انتخاب و نصب ساندویچ پانل دیواری، باید امکان دسترسی به نور را، مورد توجه قرار دهید. این امر بواسطه بکارگیری پنجره های کوچک ساخته شده از پلی استر، امکان پذیر خواهد بود.

نمای دیواری پانل کبیر طراحی شده تحت لیسانس اروپا بوده

ساندویچ پانل دیواری

نمای دیواری پانل کبیر طراحی شده تحت لیسانس اروپا بوده و به واسطه نمای زیبا و کاربری بهتر در حال حاضر از آن کشور هایی اعم از آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا و … نیز استفاده می گردد . در طرح ها و قالب های مختلفی می باشد ، استاندارد ، مینیاتوری و …

تعریف دیگر از ساندویچ پنل دیواری

نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لايه ورق که مابين آنها فوم تزريق شده است و جهت پوشش ديوار بکار مي رود را ساندويچ پانل مي نامند که بهترين نوع فوم مصرفی در ساندويچ پانل ديواري فوم پلی اورتان مي باشد.

مزایای ساندویچ پانل دیواری

عايق حرارتی و برودتی و عايق صوت و مقاوم در برابر رطوبت ، سبک بودن ساندويچ پانل و نهايتاً کاهش وزن سازه ، سرعت در اجرا و کاهش هزينه های ناشی از طولانی شدن پروژه ها، مقاوم در برابر زلزله ، افزايش طول عمر مفيد ساختمان و تأسيسات و قابليت جابجايي و نصب مجدد.

موارد استفاده ساندویچ پانل دیواری

ساندويچ پانل های ديواری جهت پوشش ديوار سوله های صنعتی ،سوله های ورزشی ، کانکس های پيش ساخته ، ساختمان های ويلايي و سرخانه ها.

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

عرض مفيد يک متر و عرض غير مفيد 1.03 متر و طول تا 10 متر ضخامت از 4 سانتيمتر تا 10 سانتيمتر ورق های مصرفی از نوع گالوانيزه و آلومينيوم و آلوزینک مي باشد که بصورت دو رو ورق توليد مي شود.

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

 ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری جهت پوشش دیوار بوده و بصورت پیوسته با عرض مفید 100 سانتیمتر و غیر مفید 102 سانتیمتر و به طول دلخواه مشتری تولید می شود و در قالب های استاندارد- مینیاتوری (سینوسی ریز) – پانل صاف و پانل پیچ مخفی تولید می شوند. این پانل ها در ضخامت از 2 سانتیمتر تا 22 سانتیمتر در شرکت کبیر پانل برای مصارف مختلف و مناسب با شرایط محیطی و آب و هوایی مختلف طراحی و تولید گردیده است.,افزایش عمر مفید ساختمان و تاسیسات / سرعت و دقت در ساخت / قابلیت بازیافت مصالح و تقلیل مصالح مصرفی / قابلیت نصب سریع و آسان / قابلیت جابجایی / جلوگیری از پرت حرارت و برودت / دارای توجیه اقتصادی در برابر مصالح سنتی / دارای طرح و رنگ متنوع / ارزان و قابل رقابت در برابر مصالح سنتی / مناسب برای سردخانه ها و اتاق های تمیز / مقاوم در برابر نور خورشید

مزیت کانکسهای شرکت کبیر پانل

1. ظاهری زیبا با طراحی منحصر بفرد

2. سرعت در تحویل

3. نصب آسان در محل

4. استفاده از بهترین متریال در ساخت کانکس

5. قابلیت حمل چند کانکس با یک تریلی

6. عایق دربرابر گرما، سرما و رطوبت

7. قابلیت اجرا در مناطق صعب العبور

ساندویچ پانل دیواری کلاسیک- استاندارد

ساندویچ پانل دیواری کبیر دارای 100 سانتیمتر عرض مفید و 102 سانتیمتر غیر مفید (اورلب) می باشد. این پانل ها به دلیل گامهای موجود دارای مقاومت بالا و از نظر نوع طراحی چفت شوندگی و درزبندی مناسبی دارد.,افزایش عمر مفید ساختمان و تاسیسات / سرعت و دقت در ساخت / قابلیت بازیافت مصالح و تقلیل مصالح مصرفی / قابلیت نصب سریع و آسان / قابلیت جابجایی / جلوگیری از پرت حرارت و برودت / دارای توجیه اقتصادی در برابر مصالح سنتی / دارای طرح و رنگ متنوع / ارزان و قابل رقابت در برابر مصالح سنتی / مناسب برای سردخانه ها و اتاق های تمیز / مقاوم در برابر نور خورشید

ساندویچ پانل دیواری مینیاتوری

ساندویچ پانل دیواری کبیر دارای 100 سانتیمتر عرض مفید و 102 سانتیمتر غیر مفید (اورلب) می باشد. این پانل ها دارای گامهای ریز در سطح ورق بالا بوده و بسیار ظاهر زیبا و مقاومت خوبی در سطح کار می باشد با قابلیت چفت شوندگی و درز بند بودن.,افزایش عمر مفید ساختمان و تاسیسات / سرعت و دقت در ساخت / قابلیت بازیافت مصالح و تقلیل مصالح مصرفی / قابلیت نصب سریع و آسان / قابلیت جابجایی / جلوگیری از پرت حرارت و برودت / دارای توجیه اقتصادی در برابر مصالح سنتی / دارای طرح و رنگ متنوع / ارزان و قابل رقابت در برابر مصالح سنتی / مناسب برای سردخانه ها و اتاق های تمیز / مقاوم در برابر نور خورشید

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی
ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری کبیر دارای 100 سانتیمتر عرض مفید و 104 سانتیمتر غیر مفید (اورلب) می باشد و برای مصارف خاص که بسیار درزبند بوده و در مقابل نفوذ هوا و صدا عایق بسیار قوی می باشد.,افزایش عمر مفید ساختمان و تاسیسات / سرعت و دقت در ساخت / قابلیت بازیافت مصالح و تقلیل مصالح مصرفی / قابلیت نصب سریع و آسان / قابلیت جابجایی / جلوگیری از پرت حرارت و برودت / دارای توجیه اقتصادی در برابر مصالح سنتی / دارای طرح و رنگ متنوع / ارزان و قابل رقابت در برابر مصالح سنتی / مناسب برای سردخانه ها و اتاق های تمیز / مقاوم در برابر نور خورشید

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای
Open chat