ru
Ru
En
fa
Fa
255px-Flag_of_Iran.svg

تلفن دفترمرکزی ۰۲۱-۲۹۳۲

اشنایی با ساندویچ پانل

اشنایی با ساندویچ پانل:ساندویچ پانل محصولی است که برای پوشش دیوارها و سقف ساختمان ها استفاده می شود. هر پانل شامل هسته ای از مواد عایق حرارتی است که از دو طرف با ورق فلزی پوشانده شده است. ساندویچ پانل ها مصالح ساختاری نیستند؛ بلکه مواد پرده ای هستند. نیروهای سازه ای توسط اسکلت فولادی یا قاب حامل دیگری که پانل های ساندویچ به آن وصل شده اند، حمل می شوند.شما در این مقاله درباره اشنایی با ساندویچ پانل خواهید خواند.

انواع ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل به طور کلی بر اساس مواد عایق حرارتی مورد استفاده به عنوان هسته گروه بندی می شوند. ساندویچ پانل ها با هسته های EPSپلی استایرن منبسط شده، پشم معدنی و پلی اورتان (PIR یا پلی ایزوسیانورات) همگی به راحتی در دسترس هستند.
این مواد عمدتاً از نظر عملکرد عایق حرارتی، عملکرد عایق صدا، واکنش در برابر آتش و وزن متفاوت هستند.

همچنین می توانید در نظر داشته باشید برای اشنایی با ساندویچ پانل نکاتی را نیز در بربگیرید.

چرا باید از پانل ها استفاده کرد؟

ساندویچ پانل ها به دلیل تعدادی از مزایا، عمدتاً مربوط به هزینه، به طور گسترده مورد تحسین قرار می گیرند. مقایسه بین فناوری پارتیشن قاب یا گل میخ (قاب هایی که با پانل های ساندویچ اندود شده اند) و فناوری های سنتی ساختمان مبتنی بر دیوارهای بنایی مزایای پانل های ساندویچ را در سه زمینه کلیدی نشان می دهد:

1. هزینه های مستقیم

ساخت یک ساختمان در هر یک از این فناوری ها به سطوح مخارج سرمایه ای مشابهی نیاز دارد.
مقایسه در این زمینه شامل هزینه های مصالح ساختمانی، نیروی کار و حمل و نقل است.

2. زمان ساخت

یک ساختمان بر اساس فرآیند سنگ تراشی سنتی ممکن است 6 تا 7 ماه طول بکشد.
یک ساختمان با همان حجم با استفاده از پارتیشن های گل میخ فقط 1 ماه طول می کشد تا تکمیل شود.
زمان ساخت و ساز برای تجارت بسیار مهم است. هر چه زودتر یک ساختمان یا انبار تولیدی برای استفاده راه اندازی شود، زودتر می توان بازگشت سرمایه را به دست آورد.

ساختمان های پارتیشن گل میخ به جای “ساخت” مونتاژ می شوند. قطعات ساختاری تمام شده و اجزای روکش در محل می‌رسند و سپس مانند خانه ‌ای از آجرهای اسباب‌ بازی مونتاژ می‌شوند. مزیت دیگر این است که نیازی نیست منتظر بمانید تا پوسته ساختمان رطوبت اضافی را از دست بدهد.

3. فرآیندهای ساخت و ساز

در برخی از بخش های صنعت، الزامات ساخت و ساز می تواند برای یک پروژه ساختمانی حیاتی باشد. ساخت پارتیشن گل میخ یک “فرایند خشک” است که برای مصالح ساختمانی نیازی به آب ندارد. یک فرآیند خشک فقط به مونتاژ ساختار و تثبیت روکش (پانل های ساندویچ) با پیچ نیاز دارد.

در ساخت سنگ‌ تراشی سنتی از «فرایند های مرطوب» استفاده می‌شود که برای ساخت ملات برای آجرکاری، بتن برای ریخته ‌گری یا گچ برای ساخت نیاز به مقدار قابل توجهی آب دارد.
برخی از بخش‌های صنعت، مانند فرآوری چوب یا تولید دارو، به سطوح رطوبت نسبی ثابت و کنترل‌شده نیاز دارند که مانع از فرآیند های ساخت ‌و ساز مرطوب می‌شود.

چرا باید از ساندویچ پانل استفاده کرد؟
قیمت ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل به ضخامت کلی محصول و مواد هسته عایق حرارتی آن بستگی دارد. یک “گزینه بودجه” استفاده از ساندویچ پانل های هسته EPS است. با این حال، برای عملکرد طولانی مدت بهتر و اثربخشی هزینه، پانل های با ضریب هدایت حرارتی بیشتر انتخاب بهتری هستند – مانند ساندویچ پانل های PIR-core.

قیمت ساندویچ پانل های نازک با هسته EPS از 55 تا 60 PLN/m2 شروع می شود. محبوب ترین ساندویچ پانل های هسته PIR 100 میلی متر ضخامت دارند و حدود 80 تا 90 PLN/m2 قیمت دارند.

مشتریان اغلب در مورد نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای ساندویچ پانل سوال می کنند. در یسته به موارد زیادی دارد که معمولا کلیه مصالح ساختمانی از جمله ساندویچ پانل دارای نرخ مالیات بر ارزش افزوده هستند.

بهتر است ساندویچ پانل های خود را مستقیماً از سازنده یا از طریق زنجیره توزیع آن ها سفارش دهید. شما می توانید از نمایندگان فروش منطقه ای خود درخواست کنید تا برای مشاوره تخصصی در مورد بهترین فرآیندها و مواد از سایت شما بازدید کنند.

پس از بررسی نیازهای شما، نماینده فروش می تواند به سرعت یک قیمت سفارشی را به شما ارائه دهد. در کنار مراقبت از مشتری توسط نمایندگان فروش، می توانید در هر مرحله از تحویل پروژه از مهندسین طراح یا مشاوران فنی نیز پشتیبانی دریافت کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Open chat