ru
Ru
En
fa
Fa
255px-Flag_of_Iran.svg

تلفن دفترمرکزی ۰۲۱-۲۹۳۲

مزایای عرشه فولادی چیست؟

سقف‌های عرشه فولادی سقف‌هایی می باشند که توسط دو عنصر به نام ورق‌های فولاد گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل تحتانی و برش گیرها که دارای کاربرد در این نوع سقف ها می باشند، نسبت به بقیه دارای تمایز می باشند که با تکنیک آرماتوربندی و بتن ریزی روی این ورق فولادی، این سقف را می سازند و در واقع استفاده می کنند. سقف‌ عرشه فولادی دارای بخش های اصلی است که می توان به تیرهای فرعی مورد نیاز در بین تیرهای اصلی سازه اشاره نمود.

اجزای سقف عرشه فولادی :

ورق فولادی (Steel Sheet):

ورق های فولادی شاخص ترین مصالح سقف عرشه فولادی می‌باشد که برای ساخت آن ورق فولادی گالوانیزه (هر دو طرف) با ضخامت‌های ۸/۰ تا ۲/۱ میلی متر را به وسیله دستگاه‌های Rol Forming به روش نورد سرد (Cold Forming) به حالت موجدار شکل دهی می‌کنند، به صورتی که در مقطع ورق حاصله هر موج به شکل یک ذوزنقه دیده می‌شود.

برشگیر (Stud Shear Connector):

برشگیرها یا گل میخ‌های خاصی که در این نوع سقف استفاده می‌شود، به جهت نوع مصالح و روش خاص اجرا، یکی دیگر نقاط قوت این نوع سقف محسوب می‌شود. قطر این برشگیرها حداکثر ۲۰ میلیمتر و ارتفاع آنها بسته به شکل ورق فولادی متغییر می‌باشد و در نهایت حداقل ارتفاع گل میخ بعد از نصب که از بالای ورق زوزنقه‌ای اندازه‌گیری می‌شود نباید کمتر از ۴۰ میلیمتر باشد.

آرماتور (Reinforcement):

آرماتوربندی در چهار مورد زیر می‌بایست اجرا گردد:

۱- مقاومت در برابر لنگر منفی در دهانه‌های ممتد و کنسول ها

۲- بارهای متمرکز یا بازشوها

۳- آرماتور حرارتی

۴- مقاومت در برابر لنگر مثبت در صورتی که از عملکرد کششی ورق فولادی صرف‌نظر شود.

میلگردهای حرارتی در جهت مخالف با تیر های فرعی باعث یکپارچگی بتن و درگیری با سقف کامپوزیت می شوند و با جوش دادن به تیر های فرعی مانع ترک خوردن بتن می گردند.

بتن (concrete):

مقاومت فشاری بتن مورد استفاده با توجه به اینکه از بتن سبک یا بتن معمولی استفاده شود می‌توانداز ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع متغیر باشد که با توجه به نوع بارگذاری و مشخصات دهانه تعیین خواهد شد.

طراحی عرشه فولادی:

دو روش کلی برای طراحی این نوع سقف وجود دارد.

• الف) ورق فولادی به عنوان قالب ماندگار (Permanent Shuttering)

• ب) ورق فولادی به عنوان المان کششی (Tensile Component)

مزایای عرشه فولادی

• طول عمر بیشتر

پایه فولاد Multideck دارای محافظت از خوردگی عالی با تضمین حداقل ضریب نیرو است.

• قدرت بی نظیر

هنگام که ورقه کامپوزیتی فولادی و بتنی ساخته می شوند، آنها سبک تر و مستحکم تر از بیشتر ورقه های کامپوزیتی هستند. عرشه فولادی انعطاف پذیری بیشتر، همراه با قدرت جامع بتن، برای یک ورقه همه جانبه قوی تر را فراهم می کند. پوروفیل های عرشه فولادی برای جلوگیری از لغزش طولی بین فولاد و بتن در داخل ورقه و هر حرکت عرضی بین تخته و پشتیبانی از میله ها طراحی شده اند.

• آسان در رسیدگی

عرضه فولادی در بسته بندی های از پیش برش خورده به سایت منتقل می شوند. این بسته ها را می توان به راحتی به مناطق خاص کار متصل کرد و ورقه های تکی به سرعت توسط دست گذاشته می شوند.

• ساخت سریع و ایمن

یکی از مزایای عرشه فولادی، نصب سریع آن است. یکی دیگر از مزایای آن این است که اگر ورقه های بتونی در حال ریختن باشند، مناطق دیگر مانع از آن نمی شوند، به عنوان مثال طبق بالا.

• طراحی انعطاف پذیرتر

عرشه فولادی می تواند در طرح های متنوع ارائه شود و قدرت، انعطاف پذیری و کارایی بیشتری را در اختیار شما قرار دهند.

• طول عمر بسیار بالا

عرشه فولادی در طول زمان پیچ و تاب نخواهد خورد و در مقابل تغییرات آب و هوا، رطوبت و آفات مقاوم است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
Open chat